خرید لپ تاپ استوک از اول استوک

لپ تاپ هایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند و از حالت آکبند خارج شده اند لپ تاپ استوک گفته میشود. شاید با خواندن این جمله تصور کنید که لپ تاپ استوک نیز مانند لپ تاپ های دسته دوم داخل بازار باشند که قبلا توسط شخص دیگر تا حد زیادی مورد استفاده قرار گرفته و چندین سال به طور متمادی کارکرد داشته است، در حالی که این طور نیست.

در سال های اخیر با توجه به افزایش بسیار زیاد قیمت ارز بسیاری از لوازم و کالاهای وارداتی با افزایش بی سابقه قیمت مواجه شده اند که لپ تاپ و کیس کامپیوتری نیز از جمله آنها بودند. با بالا رفتن قیمت لپ تاپ های نو، بسیاری از افراد دیگر توان خرید یک سیستم مناسب برای خود را ندارند و پرداخت هزینه های زیاد برای یک لپ تاپ سطح متوسط چندان ارزنده و به صرفه نیست. لذا همین عامل باعث شد تا در طی چند سال اخیر بسیاری از افراد به سمت خرید لپ تاپ استوک و کیس استوک متمایل شوند.

Picture1

لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ استوک چیست؟

در واقع به لپ تاپ هایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند و از حالت آکبند خارج شده اند لپ تاپ استوک گفته می شود. شاید با خواندن این جمله تصور کنید که لپ تاپ استوک نیز مانند لپ تاپ های دسته دوم داخل بازار باشند که قبلا توسط شخص دیگر تا حد زیادی مورد استفاده قرار گرفته و چندین سال به طور متمادی کارکرد داشته است، در حالی که این طور نیست.

واژه استوک در زبان انگلیسی به معنی ذخیره شده در انبار می باشد. به طور کلی لپ تاپ استوک اروپایی در واقع شامل دستگاه هایی هستند که خط تولید آنها به پایان رسیده و شرکت یا فروشگاه نتوانسته آن را به فروش برساند و به همین خاطر در انبار بدون کارکرد آنچنانی باقی مانده است.

در کشور های غربی به ویژه اروپا و آمریکا به افرادی که قصد خرید لپ تاپ را دارند چند هفته مهلت تست داده می شود تا کاربر در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده بتواند آن را مرجوع کند. این دسته از لپ تاپ هایی که از حالت آکبند و پلمپ خود خارج شده اند دیگر به صورت لپ تاپ نو توسط فروشنده فروخته نمی شوند و جزو دسته ی لپ تاپ های استوک قرار می گیرند.

همچنین در برخی فروشگاه ها یا نمایشگاه ها، برخی از شرکت ها برای معرفی محصولات و مدل های جدید لپ تاپ های خود، چندین نمونه از آن ها را به صورت روشن در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهند تا با نحوه عملکرد و کارایی آن آشنا شوند. این سری از لپ تاپ هایی که در نمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند پس از اتمام زمان نمایشگاه جزو دسته های لپ تاپ استوک قرار می گیرند.

Picture2

لپ تاپ استوک چیست ؟

به طور کلی بیشتر مدل های لپ تاپ های استوک به کشور های خاورمیانه ارسال می شوند که ایران نیز جزو آنها می باشد. نکته بسیار مهم در رابطه با لپ تاپ های استوک یا کیس استوک این است که دارای دسته بندی های مختلفی می باشند که بر حسب ظاهر آن ها و میزان کارکردشان از یکدیگر جدا می شوند. معمولا در بین دسته های مختلف لپ تاپ استوک، دسته گرید A و گرید  B از نظر ظاهری و کارکرد وضعیت بهتری دارند و مناسب خرید هستند.

  • لپ تاپ استوک گرید A

مدل هایی که در دسته بندی گرید A قرار می گیرند عموما در حد نو می باشند و هیچ گونه خراش یا خط و خش در بدنه آن ها وجود ندارد و لپ تاپ در مقایسه با یک مدل نو تفاوت آنچنانی ندارد. معمولا این دسته از لپ تاپ استوک بسیار کم کارکرد بوده و از این نظر کارایی آن ها با لپ تاپ های نو و دست نخورد تفاوتی ندارد. توجه داشته باشید که قیمت لپ تاپ های گرید A در مقایسه با سایر دسته ها بالاتر بوده و تقاضا برای خرید آنها بیشتر است.

  • لپ تاپ استوک گرید B

این دسته در مقایسه با دسته فوق تنها در ظاهر تفاوت دارد. معمولا لپ تاپ های گرید B در ظاهر و بدنه خود دارای خط و خش می باشند و به همین منظور در این دسته قرار می گیرند. همچنین این دسته نیز بسیار کم کارکرد بوده و از نظر کارایی و سیستم سخت افزاری مشکلی ندارد.

مزیت ها و معایب خرید لپ تاپ استوک

  • لپ تاپ استوک در مقایسه با مدل های نو و آکبند تفاوتی در قطعات سخت افزاری، ظاهر و … ندارد و تنها به دلیل مرجوع شدن و باز شدن پلمپ دستگاه این مدل ها به عنوان لپ تاپ استوک به فروش می رسند.
  • یکی از مهم ترین مزیت های خرید لپ تاپ استوک این است که از نظر قیمتی بسیار مقرون به صرفه می باشند و در مقایسه با مدل ها نو و آکبند بسیار اقتصادی و ارزنده هستند. به طوری که کاربران می توانند با هزینه یک لپ تاپ نو و آکبند با سیستم سخت افزاری سطح متوسط، یک لپ تاپ استوک با سیستم قدرتمند و سطح بالا خریداری کنند.
  • معمولا مدل هایی که به سفارش اروپا هستند از نظر کیفیت قطعات و سخت افزار های به کار رفته در آنها وضعیت بهتری دارند.
Picture3 1

لپ تاپ استوک چیست ؟

معایب خرید لپ تاپ استوک

  • یکی از معایب لپ تاپ های استوک این است که معمولا بیشتر مدل هایی که به خاورمیانه ارسال می شوند، مدل هایی هستند که خط تولید آنها به پایان رسیده است و به نوعی دیگر مدل نو آن در دنیا تولید نمی شود.
  • از معایب دیگر خرید مدل های استوک این است که معمولا اکثر آنها تک رنگ بوده و نمی توانید رنگ مورد نظر خودتان را سفارش دهید.
  • در بدنه یا صفحه برخی مدل های استوک ممکن است خراش هایی وجود داشته باشد که شاید از نظر ظاهری برای برخی افراد ناخوشایند باشد.

مدل های مختلف لپ تاپ استوک در بازار

مدل های زیادی از کیس های استوک و همچنین لپ تاپ ها در بازار وجود دارند که بر حسب سیستم سخت افزاری آنها به دسته های مختلف مانند، لپ تاپ استوک صنعتی، لپ تاپ استوک گیمینگ، لپ تاپ استوک ورک استیشن، میان رده و مولتی مدیا تقسیم می شوند.

از بین دسته بندی های ذکر شده معمولا لپ تاپ های ورک استیشن و همچنین گیمینگ از نظر سخت افزاری دارای قدرت بالایی بوده و برای افرادی که در زمینه های رندر و گیم به طور جدی فعالیت می کنند، خرید این مدل قطعا از نظر مالی بسیار به صرفه نظر می باشد.

برند های مختلفی از لپ تاپ استوک نیز در ایران می توان یافت که عمدتا شامل برند ها لنوو، ایسوس، اچ پی، اپل، توشیبا می شوند. این برند ها عمدتا دارای محصولات با کیفیت و با کارایی بالا هستند و اعتبار جهانی دارند.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری