فروش کامپیوتر قدیمی
فروش کامپیوتر قدیمی

فروش کامپیوتر قدیمی

فروش کامپیوتر قدیمی ، در سال های اخیر بسیاری از افراد کامپیوترهای قدیمی خود را با لپ تاپ ها بروز جایگزین کرده اند. از این رو یه نمونه از کامپیوتر رومیزی قدیمی در خانه افراد وجود دارد که گمان می کنند به هیچ دردی نمی خورد. ما قصد داریم در این مقاله ارزش واقعی کامپیوتر قدیمیتان را به شما نشان دهیم.

با ما همراه باشید تا بدانید از فروش کامپیوتر قدیمی خود می توانید چه پولی بدست آورید.

قطعات رایانه‌ قدیمی شما کاربردی و پولساز است!

شاید باور نکنید اما عده زیادی از کاربران، به این دلیل که کامیپوتر قدیمیشان به درد هیچ کاری نمی خورد یا قطعه ای از آن نیاز به تعویض دارد ولی آن قطعه در بازار پیدا نمی شود، آن را در سطل آشغال شهرداری می اندازند. با خواندن این مطلب شما با ارزش واقعی دستگاه بی استفاده خود آشنا خواهید شد.

تکنولوژی که روزی میلیون ها تومان قیمت داشت اما امروز در سطل آشغال افتاده است باز هم می تواند پولساز باشد. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید رایانه قدیمی و خاک گرفته خود را به پول تبدیل کنید و این راه را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنید.

هارد و درایو نوری اکسترنال

هارد دسیک ها جز اولین قطعاتی هستند که با از کنار گذاشتن سیستم، بی استفاده می مانند. ظرفیت هارد دستک های سیستم های قدیمی معمولا بین 80 تا 160 گیابایت است. از آنجا که ظرفیت هارد دیسک های امروزی بین 500 گیگابایت تا 1 ترابایت و حتی بالاتر است. این هارد دیسم های قدیمی کاملا بی مصرف و بدرد نخور به نظر می رسند.

اما آیا به این نکته توجه کرده اید که ظرفیت فلش مموری های موجود در بازار معمولا 8، 16، 32 و 64 گیگابات است و با توجه به ظرفیت 160 گیگاباتی هارد قدیمی چه تفاوت و چه فضایی در اختیار شما قرار می گیرد.

به راحتی با تهیه یک کابل رابط می توانید هارد قدیمی خود را به یک هارد دیسک اکسترنال تبدیل کنید. تنها کافیست یک رابط IDE به USB یا رابط ساتا به USB تهیه کنید. و با استفاده از این کابل هارد را به سیستم خود متصل کنید و از آن به جای فلش مموری با ظرفیت بسیار بالاتر استفاده کنید. همچنین در بازار لوازم الکترونیکی کیس های زیبایی برای نگهداری هارد دیسک وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

یکی دیگر از قطعات کامیپوتر که قابلیت استفاده به صورت اکسترنال دارد، درایو نوری است. DVD writer، CD writer و … از جمله قطعاتی هستند که تنها با اتصال یک کابل رابط قابلیت اکسترنال شدن دارند. از این درایو نوری اکسترنال شده خود می توانید کار با دستگاه های فاقد درایو نوری مثل نوت بوک ها استفاده کنید.

حافظه‌ رم

یک تصور خوش بینانه در رابطه با رم های قدیمی این است که می توانید از آن در رایانه جدید خود استفاده کرده و باعث افزایش سرعت سیستم خود شوید. اما در حقیقت این کار تا حدودی غیر عملی ست. چرا که فناوری ساخت رم ها روز به روز در حال تغییر است. از این رو رم های تولیدی در دسته بندی های مختلفی عرضه می شوند که هر کدام فناوری مخصوص به خود را دارند و برای کارکرد صحیح نیازمند قطعات سخت افزاری هماهنگ با خود هستند.

اگر رم دستگاه جدید و قدیمی شما از دو نسل مختلف بودند، به طور مثال: DDR و DDR3 قطعا نمی توانید از این رم روی دستگاه جدید خود استفاده کنید. پس باید به سراغ پیشنهاد بعدی بروید. هنوز هم افرادی هستند که از سیستم های قدیمی تر مجهز به رم DDR استفاده می کنند و برای ارتقای سیستم خود به رم شما نیاز دارند. به کمک سایت های خرید و فروش اینترنتی مثل دیوار، شیپور و … می توانید رم خود را در معرض عموم قرار داده و برای آن مشتری مناسب پیدا کنید.

بورد اصلی و پردازشگر مرکزی

مادربورد (Motherboard) و CPU از قطعاتی هستند که به هیچ عنوان روی کامپیوتر جدید قابل استفاده نیستند. برای استفاده بهینه از این قطعات بهترین راه فروش به افرادی است که نیازمند چنین قطعاتی هستند. فرض کنید فردی که از یک رایانه رومیزی قدیمی استفاده می کند به هر دلیل مادربورد یا CPU سیستمش می سوزد. در این شرایط فرد نمی تواند قطعه مورد نظرخود را از میان محصولات نو پیدا کند.

برای هماهنگی اجزا با هم نیز نیازمند تعویض چند قطعه باهم است که هزینه بسیار بالایی را به او تحمیل می کند. حال شما می توانید با فروش قطعه های بی استفاده خود به این فرد کمک کنید تا مجددا از سیستم خود استفاده کند. علاوه بر این شما نیز با فروش این قطعات می توانید مقداری پول بدست آورید.
برای فروش این قطعات نیز می توانید از همان روش آگهی در سایت های فروش محصولات دست دوم استفاده کنید. همچنین می توانید رم، مادربورد و پردازشگر را در یک پیکج قرار داده و هر سه را باهم به یک خریدار بفروشید.

کارت گرافیک

اگر اهل بازی باشید و به اصطلاح گیمر بوده باشید پس کارت گرافیک سیستم قدیمیتان حتما هنوز هم به کار کاربران رایانه های قدیمی می خورد. از آنجا که اغلب کارت گرافیک قدیمی با رایانه های جدید هماهنگی ندارد پس نمیتوانید در سیستم جدید از آن استفاده کنید . بهترین راه فروش آن به افراد دیگر است. برای این منظور نیز می توانید با استفاده از سایت های معتبر واسطه ها را حدف کرده و محصول خود را به دست خریدار برسانید.

کیس (بدنه)

در صورتی که تمایل به ارتقای سیستم خود دارید می توانید از کیس قبلی خود استفاده کنید و نیازی به تعویض آن وجود ندارد. غالبا کیس ها دارای سایز استاندارد بوده و با سیستم های جدید هم هاهنگی دارند. اما اگر به هر دلیلی می خواهید این بخش را هم تعویض کنید می توانید این قطعه را نیز به فروش برسانید.

دیگر قطعات

منبع تغذیه، فن‌های اضافه، کابل‌های برق، فکس‌مودم و هر قطعه دیگر ممکن است از نظر شما بی استفاده و بی ارزش باشد اما افرادی هستند که به آن ها نیاز دارند. پس وقت را تلف نکنید و با ایجاد آگهی همه آن ها را به پول تبدیل کنید. برای خرید لپ تاپ استوک می توانید به فروشگاه سایت اول استوک مراجعه فرمایید.